Заев: Трудот на земјоделците се вреднува со оваа Влада

Во јули оваа година откупната цена на краставицата бележи пораст и изнесува 34 денари за килограм, што е за 240% повеќе споредено со истиот период 2013 година. Ова го напиша на Фејсбук премиерот Зоран Заев.

– Трудот на земјоделците се вреднува! За оваа Влада земјоделското производство е приоритет, напиша тој.

Во јули оваа година откупната цена на краставицата бележи пораст и изнесува 34 денари за килограм, што е за 240% повеќе…

Gepostet von Zoran Zaev am Donnerstag, 22. August 2019

Популарно

Sorry. No data so far.

Поврзани вести