Низ Македонија се гради: Реконструиран патот од Прилеп кон Прилепското езеро (Видео)

– Во соработка со општина Прилеп и ЈП за државни патишта го реконструиравме патот од Прилеп до Прилепско езеро.
Инвестициите во инфраструктурата продолжуваат, соопшти министерот за транспорт и врски, Горан Сугарески, јави Centar.mk.

Реконструкција на регионален пат Прилеп-Прилепско езеро

Во соработка со општина Прилеп и ЈП за државни патишта го реконструиравме патот од Прилеп до Прилепско езеро.Инвестициите во инфраструктурата продолжуваат….

Gepostet von Goran Sugareski am Donnerstag, 22. August 2019

Популарно

Sorry. No data so far.

Поврзани вести